Obecnie coraz częściej korzystają Państwo z elektronicznych dokumentów księgowych, Państwa biuro rachunkowe dostosowuje rodzaj swoich usług do Państwa potrzeb i wprowadza nowe rozwiązania techniczne. Jednym z takich rozwiązań jest możliwość elektronicznego przekazywania dokumentów księgowych.

Tradycyjne dostarczanie dokumentów do biura rachunkowego często wiąże się z opóźnieniami w ich dostarczaniu, bardzo często jest również obciążone dodatkową opłatą w sytuacji przekroczenia ustalonego terminu.

Dla Państwa to także dodatkowy obowiązek wygospodarowania czasu na dostarczenie dokumentów, a wiemy dobrze, że Przedsiębiorca tego czasu za dużo nie posiada.

Profesjonalnie wprowadzona komunikacja online pomiędzy Państwem a biurem rachunkowym to nowoczesne rozwiązanie na miarę obecnych czasów.

Postaramy się przedstawić podstawowe korzyści z elektronicznego przekazywania dokumentów do biura rachunkowego.

1. Czas – przekazywanie dokumentacji online, to przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Nie mają Państwo obowiązku przyjeżdżać do biura. Nie tracą Państwo swojego cennego czasu, a także nie ponoszą kosztów związanych z tym dojazdem. Dobrze wiemy, że czas to pieniądz, więc warto o niego dbać.

2. Dostęp 24h – dokumenty przekazywane elektronicznie za pomocą dedykowanej aplikacji, umożliwiają Państwu dostęp do swoich dokumentów z każdego miejsca i o każdej porze. To kolejna bardzo istotna korzyść i oszczędność czasu – nie muszą Państwo dzwonić do swojego biura, tylko po to, żeby dowiedzieć się o wartość danej dostawy, mogą Państwo to sprawdzić samemu w dogodnej chwili.

3. Wyszukiwanie dokumentu – aplikacja pozwala na bardzo szybkie wyszukanie konkretnego dostawcy, wszystkich transakcji z danego okresu, czy też konkretnego towaru. Aplikacje potrafią wyszukać zadaną frazę w ciągu kilku sekund, więc mamy kolejną oszczędność czasu.

4. Porządek – to kolejny atut. Systematyczne przechowywanie dokumentów pozwala na utrzymanie porządku w zbiorach, a także eliminuje sytuację zagubionych dokumentów, co w przypadku papierowych faktur zdarza się dosyć często.

5. Trwałość i bezpieczeństwo – dokumenty przechowywane w sposób elektroniczny, zabezpieczone są przed zniszczeniem, zalaniem czy też wyblaknięciem. Łatwiej jest również przekazywać taki dokument w formie elektronicznej do Urzędu Skarbowego, czy też do innych instytucji. Właściwe zorganizowanie przechowywania dokumentów elektronicznych powoduje zwiększone bezpieczeństwo przed ich utratą.

Aplikacja umożliwiająca elektroniczne przekazywanie dokumentów jest bardzo intuicyjnym programem.

Personel biura rachunkowego chętnie pomoże w początkowym okresie wdrażania nowego systemu i zademonstruje możliwości aplikacji.

Z reguły obawy o to, czy nie będzie to zbyt trudnym i czasochłonnym zadaniem, bardzo szybko znikają, a korzyści – wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy stają się faktem.

Zalecamy korzystanie z systemu systematycznie i na bieżąco, odkładanie skanowania na później nie pozwala w pełni wykorzystać możliwości technologicznych aplikacji.

Zapraszamy do kontaktu, jeśli są Państwo zainteresowani komunikacją online w celu dostarczania dokumentów księgowych do biura rachunkowego.